RGS1A60D50KGEHT - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RGS_KGE.png
RGS1A60D50KGEHT
1-pole panel mount SSR, E-layout, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Thermal pad
Lijstprijs
Beschikbaarheid
Vragen over dit product? Neem contact met ons op
Koellichaam selecteren
Specificaties
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
50 A
Rated current AC-53a
10 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V