PD30ETPS50BPM5IO - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Sensors
Photoelectric sensors
PD30ETPS50BPM5IO_12x12.png
PD30ETPS50BPM5IO
Polarized Retro-reflective Photoelectric Sensor, IO-Link, Range 5000mm, PointSpot red polarized modulated light 620nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C., M8 Plug, 11x31x21mm housing Stainless Steel, IP68 IP69K, ECOLAB
Specificaties
Rated operating distance
5000 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection Type
Connector M8
Housing style
Cuboid
Housing Material
Metal
Type of light
Polarized red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67, IP68, IP69K
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V