PD30CNT15PPRT - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNT15PPRT_12x12.png
PD30CNT15PPRT
Photoelectric Through-beam Receiver, Range: 15000mm, Infrared light 850nm, Power Supply 10-30VDC, Teach Input, PNP Output, N.O. or N.C., light or dark switching, Cable connection, 10x30x20mm housing
Specificaties
Output type
PNP
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Housing type
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V