ICB12L50N10NOM1 - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Sensors
Inductive sensors
ICB12L50N10_M1.png
ICB12L50N10NOM1
Inductive proximity sensor, M12 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 10mm, Non-Flush mount, Long body, NPN NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 2 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Specificaties
Rated operating distance
10 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M12
Output type
NPN
Output function
Normally open contact
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V