CS30A20024 - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Industrial Relays and Sockets
Power relays
IR_CS 30 D.png
CS30A20024
Power Electromechanical Relays series, 30A 277VAC/30VDC, Soldering terminals, PCB Mounting, DPST (2 Normally Open contacts), Coil voltage 24VAC
Specificaties
Rated control supply voltage Us at AC 50HZ
24 V ... 24 V
Rated control supply voltage Us at DC
0 V ... 0 V
Nominal current
30 A