CD50CNF10NO - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Sensors
Capacitive sensors
CD50CNF_12x12.png
CD50CNF10NO
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Sensing Range 10mm, Fixed distance, Power Supply 10-30VDC, NPN Output, N.O., Cable PVC, Housing 30 x 7 x 50mm, IP67
Specificaties
Installation Type
Concise
Output type
NPN
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 30 V