CB32CLN20STAX10M - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Sensors
Capacitive sensors
CB32CLN20STAX_12x12.png
CB32CLN20STAX10M
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 20mm, Adjustable 4-20mm, Power Supply 115Vac, SPDT relay output, Cable PVC, Housing, Round 32 x 101mm, Tripleshield, ATEX, IP67
Specificaties
Installation Type
Not flat
Output type
Relay contact
Output function
Change-over contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder plain
Housing material
Plastic
Rated power supply
100 V ... 135 V