CA30FAF16BPA2IO - GavazziAutomation
Capacitive sensors
CA30FAF_A2IO_12x12.png
CA30FAF16BPA2IO
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Sensing Range 16mm, Adjustable 2-20mm, Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, Cable PVC, Housing PFTE M30 x 61mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP69K
Specificaties
Installation Type
Concise
Rated power supply
12 V ... 36 V