RP1B23D10 - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Solid State Relay
PCB mount
SSR_RP10.png
RP1B23D10
1-pole PCB mount SSR, Instant-on switching, Operating voltage (Ue): 12 - 265 Vac (650 Vp), Rated current (Ie): 10 Aac, Control voltage (Uc): 3 - 32 Vdc, Packed x8
Prezzo di listino
Disponibilità
Quantità minima ordinabile: 8
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Specifiche
Output switching mode
Instant on
Number of poles
1
Rated current AC-51
10 A
Rated current AC-53a
7 A
Operating voltage
12 V ... 265 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
3 V ... 32 V