RLS1A40D50 - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RLS.png
RLS1A40D50
1-pole panel mount SSR, , Zero-cross switching, for resistive loads, Operating voltage (Ue): 24 - 440 Vac (600 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Plug-in control
Prezzo di listino
Disponibilità
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Seleziona dissipatore
Specifiche
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
50 A
Operating voltage
24 V ... 440 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V