RLC1A48A22 - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RLC_short.png
RLC1A48A22
1-pole DIN-rail mount SSR, , Zero-cross switching, for resistive loads, Operating voltage (Ue): 42 - 530 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 22 Aac, Control voltage (Uc): 80 - 250 Vac, Built-in overvoltage protection, Plug-in control
Specifiche
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
22 A
Operating voltage
42 V ... 530 V
Control voltage AC
80 V ... 250 V