RGC3A60D48KGE - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RGC3_48_GE_PM.png
RGC3A60D48KGE
3-pole DIN-rail mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 48 Aac, Control voltage (Uc): 5 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Prezzo di listino
Disponibilità
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Seleziona dissipatore
Specifiche
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
48 A
Rated current AC-53a
23 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
5 V ... 32 V