RGC2P60CM75GEN - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC3_70mmfan_GEN.png
RGC2P60CM75GEN
2-pole DIN-rail mount SSR, Proportional control switching via bus interface (NRG), Real-time data (A, V, W, Hz, kWh, Hrs) and monitoring, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 2x 75 Aac, Built-in overvoltage protection
Specifiche
Output switching mode
Proportional
Number of poles
2
Rated current AC-51
75 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V