RGC1A23D25KGU - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC_15_U.png
RGC1A23D25KGU
1-pole DIN-rail mount SSR, U-layout, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 264 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 3 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Specifiche
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
25 A
Rated current AC-53a
5 A
Operating voltage
24 V ... 264 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
3 V ... 32 V