RAM1B23D75 - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RAM1A.png
RAM1B23D75
1-pole panel mount SSR, Instant-on switching, Operating voltage (Ue): 42 - 265 Vac (650 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc
Prezzo di listino
Disponibilità
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Seleziona dissipatore
Specifiche
Output switching mode
Instant on
Number of poles
1
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
17 A
Operating voltage
24 V ... 265 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V