RAM1A60A125G - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RAM1A_G.png
RAM1A60A125G
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 125 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 280 Vac / 22 - 48 Vdc, Built-in overvoltage protection, Glow wire certified (EN60335-1)
Prezzo di listino
Disponibilità
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Seleziona dissipatore
Specifiche
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
125 A
Rated current AC-53a
30 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
20 V ... 280 V
Control voltage DC
22 V ... 48 V