PD30ETDI10BPM5IO - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30ETDI10BPM5IO_12x12.png
PD30ETDI10BPM5IO
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, IO-Link, range 1000 mm, infrared modulated light 850nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C., M8 Plug, 11x31x21mm housing Stainless Steel, IP68 IP69K, ECOLAB
Specifiche
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection Type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing material
Metal
Type of emitted light
Infrared light
Degree of protection
IP67, IP68, IP69K
Rated power supply
10 V ... 30 V