PD30CNT15PMU - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNT15PMU_12x12.png
PD30CNT15PMU
Photoelectric Through-beam Emitter, Range: 15000mm, Infrared light 880nm, Mute PNP, Power Supply 10-30VDC, Cable connection, 10x30x20mm housing
Specifiche
Output type
Other
Output function
Other
Connection type
Cable
Housing type
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V