PD30CNP50NAPS - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30CNP50NAPS_12x12.png
PD30CNP50NAPS
Polarized Retro-reflective Photoelectric Sensor, Range 5000mm red polarized modulated light 621nm, Power Supply 10-30VDC, NPN Output, NO and NC, Light and Dark Switching, 2 m cable, PointSpot
Specifiche
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Cable
Housing style
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Polarized red light
Degree of protection
IP67
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V