ICB30S30N22PO - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Sensors
Inductive sensors
ICB30S30N.png
ICB30S30N22PO
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 22mm, Non-flush mount, Short body, PNP NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Specifiche
Rated operating distance
22 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M30
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V