ICB30L50F22PO - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB30L50F.png
ICB30L50F22PO
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 22mm, Quasi-flush mount, Long body, PNP NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 100 Hz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Specifiche
Rated operating distance
22 mm
Installation type
Quasi-flat
Diameter
M30
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Rated power supply
10 V ... 36 V