CB18CLN12TOFTAX - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Sensors
Capacitive sensors
CB18CLN12TOFTAX_12x12.png
CB18CLN12TOFTAX
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 3-12mm, Power Supply 20-250VAC, On-delay 30s, N.O., Cable PVC, Housing 18 x 86mm, Tripleshield, IP67, Atex cat.3D Dust
Specifiche
Installation Type
Not flat
Output type
Two-wire
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder plain
Housing material
Plastic
Rated power supply
20 V ... 250 V