CB18CLN12PA - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Sensors
Capacitive sensors
CB18CLN12PA_12x12.png
CB18CLN12PA
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 3-12mm, Power Supply 10-40VDC, NPN and PNP Output, N.C., Cable PVC, Housing 18 x 86mm, Tripleshield, IP67
Specifiche
Installation Type
Not flat
Output type
PNP
Output function
Anticoincidence
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder plain
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 40 V