SPDM242401 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDM242401.png
SPDM242401
Switching Power Supply, Medium Compact, AC/DC, 240W, 24V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protections, 70x124.4x127.2mm metallic housing
Spécifications
Rated output voltage DC
24 V
Power output
240 W
Max. output current DC
10 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Oui
Wall mounting possible
Non
Degree of protection (IP)
IP20
Width
70 mm
Height
124 mm
Depth
127.2 mm