SPDL241201 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDL241201.png
SPDL241201
Switching Power Supply, AC/DC, 120W, 24V, 5A, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protections, metal housing
Spécifications
Rated output voltage DC
24 V
Power output
120 W
Max. output current DC
5 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Oui
Wall mounting possible
Non
Degree of protection (IP)
IP20
Width
32 mm
Height
124 mm
Depth
119 mm