RM1D060D10HT - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1D.png
RM1D060D10HT
1-pole panel mount SSR, DC switching, Operating voltage (Ue): 1 - 60 Vdc, Rated current (Ie): 10 Adc, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Thermal pad
Prix catalogue
Disponibilité
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Sélectionner un dissipateur
Spécifications
Output switching mode
DC
Number of poles
1
Rated current category
1-10 A-DC
Operating voltage
1 V ... 60 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V