RM1C40D100 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1C.png
RM1C40D100
1-pole panel mount SSR, Peak switching, Operating voltage (Ue): 100 - 440 Vac (850 Vp), Rated current (Ie): 100 Aac, Control voltage (Uc): 4.25 - 32 Vdc
Prix catalogue
Disponibilité
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Sélectionner un dissipateur
Spécifications
Output switching mode
Peak
Number of poles
1
Rated current AC-51
100 A
Operating voltage
100 V ... 440 V
Control voltage DC
4.25 V ... 32 V