RGS1A60D25KKEX40 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
Panel mount
RGS.png
RGS1A60D25KKEX40
1-pole panel mount SSR, E-layout, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Packed x40
Prix catalogue
Disponibilité
La quantité minimale pour ce produit est 40
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Sélectionner un dissipateur
Spécifications
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
25 A
Rated current AC-53a
5 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V