PD30CTBI20BPM5IO - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CTBI20BPM5IO_12x12.png
PD30CTBI20BPM5IO
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor with Adjustable Background Suppression, IO-Link, Range: 0-200mm, Polarity free IR light 850nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C., M8-4Pin Plug, 10x30x20mm housing Plastic, IP67
Spécifications
Rated operating distance
200 mm
Output type
PNP/PNP
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Emitted light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated power supply
10 V ... 30 V