PD30CNG02PPRT - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNG02PPRT_12x12.png
PD30CNG02PPRT
Retro-reflective Photoelectric Sensor, Range 2000mm, red modulated light 617nm, Power Supply 10-30VDC, PNP Output, NO or NC, Light or Dark Switching, 2 m cable, Remote teach, for Transparent Objects
Spécifications
Output type
PNP
Output function
Programmable/configurable
Connection Type
Cable
Housing style
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V