CD50CNF07PO - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Capacitive sensors
CD50CNF_12x12.png
CD50CNF07PO
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Sensing Range 7mm, Fixed distance, Power Supply 10-30VDC, PNP Output, N.O., Cable PVC, Housing 30 x 7 x 50mm, IP67
Spécifications
Rated operating distance
7 mm
Installation Type
Concise
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 30 V