CTD10H30005AXXX - GavazziAutomation
Skip to Content
Demo Store
Hero BannerEnergie-to-Components
The Carlo Gavazzi Group
Back to overview
Current Transformers
Solid core
CTD 10H.png
CTD10H30005AXXX
Solid core Current transformer 3000A/5A
List Price
Availability
Do you have questions about this product? Get in touch with us
Specifications
Rated primary current
3000 A
Output
5 A
Hole diameter
51 mm (2.01 in)
Max busbar width
126 mm (4.96 in)