UA30ASD60APM1IO - GavazziAutomation
Skip to Content
Demo Store
Hero BannerEnergie-to-Components
The Carlo Gavazzi Group
Back to overview
Sensors
Ultrasonic sensors
UA30ASD60xPM1IO_12x12.png
UA30ASD60APM1IO
Ultrasonic Sensor, Diffuse Reflective, M30 NPB housing, M12 Connector, Sn 600-6000mm, Analogue Output 0-10V, 4-20mA, 0-20mA, Push-Pull, NPN, PNP,Supply Voltage 18-30VDC, Operating Temperature -25-+70C, Switching Frequency 2Hz, IP67, Teach-by wire, IO-Link
List Price
Availability
Do you have questions about this product? Get in touch with us
Specifications
Rated operating distance
600 mm ... 6000 mm
Analogue output
0 V ... 10 V
Output type
PNP/NPN
Output function
Change-over contact (NO/NC)
Connection type
M12 connector
Housing material
Brass
Rated power supply
18 V ... 30 V