RPYA001A24L - GavazziAutomation
Skip to Content
Demo Store
Hero BannerEnergie-to-Components
The Carlo Gavazzi Group
Back to overview
Industrial Relays and Sockets
Industrial relays
IR_RPYA001_.png
RPYA001A24L
Industrial Electromechanical Relays series, 16A 250VAC/28VDC, 8 poles, DPDT (1 Change Over contact), Coil voltage 24VAC, LED
List Price
Availability
The minimum order quantity for this product is 20
Do you have questions about this product? Get in touch with us
Specifications
Rated control supply voltage Us at AC 50HZ
24 V ... 24 V
Rated control supply voltage Us at DC
0 V ... 0 V
Nominal current
16 A