VC12RN230 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Capacitive sensors
VC1xRx_12x12.png
VC12RN230
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 4-12mm, Power Supply 230Vac, SPDT relay output, Cable PVC, Housing, Round 32 x 101mm, IP67
Spezifikationen
Installation Type
Not flat
Output type
Relay contact
Output function
Change-over contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder plain
Housing material
Plastic
Rated power supply
195 V ... 265 V