RZ3A60D75P - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RZ3.png
RZ3A60D75P
3-pole panel mount SSR, Zero-cross switching with over-temperature protection, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1600 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
20 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V