RZ3A48D55 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RZ3.png
RZ3A48D55
3-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 530 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 55 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
55 A
Rated current AC-53a
15 A
Operating voltage
42 V ... 530 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V