RLC1A40D22 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RLC_short.png
RLC1A40D22
1-pole DIN-rail mount SSR, , Zero-cross switching, for resistive loads, Operating voltage (Ue): 24 - 440 Vac (600 Vp), Rated current (Ie): 22 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Plug-in control
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
22 A
Operating voltage
24 V ... 440 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V