RGS1A23D50MKE - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RGS_MKE.png
RGS1A23D50MKE
1-pole panel mount SSR, E-layout, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 264 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 3 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Plug-in control
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
50 A
Rated current AC-53a
10 A
Operating voltage
24 V ... 264 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
3 V ... 32 V