RGC1A60D25KEN - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC_32KEN.png
RGC1A60D25KEN
1-pole DIN-rail mount SSR, Zero-cross switching, bus interface (NRG) for Real-time data (A, V, W, Hz, kWh, Hrs) and monitoring, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control: 4-32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
25 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V