RAM1B23D50 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RAM1A.png
RAM1B23D50
1-pole panel mount SSR, Instant-on switching, Operating voltage (Ue): 42 - 265 Vac (650 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Instant on
Number of poles
1
Rated current AC-51
50 A
Rated current AC-53a
15 A
Operating voltage
24 V ... 265 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V