PD30CTPS50BPA2IO - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30CTPS50BPA2IO_12x12.png
PD30CTPS50BPA2IO
Polarized Retro-reflective Photoelectric Sensor, IO-Link, Range 5000mm, PointSpot red polarized modulated light 620nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C., 2m Cable, 10x30x20mm housing Plastic, IP67
Spezifikationen
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection Type
Cable
Housing style
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Polarized red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V