ICS05S23F15M5IO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICS05S23F15M5IO.png
ICS05S23F15M5IO
Inductive proximity sensor, M5 Stainless steel, M8 plug, Sn 1.5mm, Flush mount, Short body, NPN/PNP/Push-pull, NO/NC, Supply voltage 10-30Vdc, Max output current 100 mA, Max switching frequency 4.5 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67, IO-Link
Spezifikationen
Rated operating distance
1.5 mm
Installation type
Concise
Diameter
M5
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M8
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 30 V