CA30CLN25BP - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Capacitive sensors
CA30CLN25BP_12x12.png
CA30CLN25BP
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 25mm, Adjustable 4-25mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O. and N.C., Cable PVC, Housing M30 x 91mm, Tripleshield, Teach-In, IP68
Spezifikationen
Installation Type
Not flat
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 40 V