CA30CAN25PAM1 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Capacitive sensors
CA30CAN25PAM1_12x12.png
CA30CAN25PAM1
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 25mm, Adjustable 4-30mm, Power Supply 10-40VDC, PNP Output, N.O. and N.C., Connector M12, Housing M30 x 62,5mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP68 IP69K
Spezifikationen
Rated operating distance
25 mm
Installation Type
Not flat
Diameter
30 mm
Output type
PNP
Output function
Anticoincidence
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 40 V