PD30CNT15NPRT - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30CNT15NPRT_12x12.png
PD30CNT15NPRT
Photoelectric Through-beam Receiver, Range: 15000mm, Infrared light 880nm, Power Supply 10-30VDC, Teach Input, NPN Output, N.O. or N.C., light or dark switching, Cable connection, 10x30x20mm housing
Specifikationer
Output type
NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Housing type
Type of light
Infrared light
IP67
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V