PD30CNT15M5 - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30CNT15M5_12x12.png
PD30CNT15M5
Photoelectric Through-beam Emitter, Range: 15000mm, Infrared light 850nm, Power Supply 10-30VDC, Connector M8, 10x30x20mm housing
Specifikationer
Rated operating distance
15000 mm
Output type
Other
Output function
Other
Connection type
Connector M8
Housing type
Type of light
Infrared light
IP67
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V