ICB18S30N20NO - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB18S30N20.png
ICB18S30N20NO
Inductive proximity sensor, M18 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 20mm, Non-flush mount, Short body, NPN NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1,5 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Specifikationer
Rated operating distance
20 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M18
Output type
NPN
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Rated power supply
10 V ... 36 V