IA30ELF10UC - GavazziAutomation
Tilbage til oversigt
Sensors
Inductive sensors
IA30ELF10UC.png
IA30ELF10UC
Inductive proximity sensor, M30 Stainless steel, 2m cable, Sn 10mm, Flush mount, Long body, Namur NC, Supply voltage 7-9Vdc, Max output current 9,35 mA, Max switching frequency 300Hz, Operating temperature -25C - +70C, IP67.
Specifikationer
Rated operating distance
10 mm
Installation type
Concise
Diameter
M30
Output type
NAMUR
Output function
Breaker contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
7 V ... 9 V